Złuszczanie skóry – terapia przebarwień

Złuszczanie skóry to najbardziej efektywna metoda walki z przebarwieniami.

Niechciane przebarwienia czy piegi mogą pojawić się w skutek działania czynników zewnętrznych, jak promienie słoneczne, przyjmowania leków czy chorób skórnych. Idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z takimi problemami są zabiegi złuszczania skóry.

Efekty

Chemiczne złuszczanie pozwala na pozbycie się przebarwień, jednocześnie odmładza i poprawia wygląd skóry. Poza tym, że wyrównuje koloryt skóry, likwiduje też powierzchowne zmarszczki i rozszerzone pory.

Jak wygląda zabieg

Zabieg wykonujemy następującymi preparatami:

 • PRX,
 • Cosmelan,
 • Dermamelan,
 • Preparaty na bazie retinolu,
 • Preparaty oparte na TCA,
 • Fenol.
COSMELAN

Cosmelan to preparat o silnym działaniu depigmentacyjnym, który hamuje tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry.

Wskazany jest w terapii przebarwień hormonalnych, typu melasma, chloasma, a także usuwaniu piegów, znamiom barwnikowych i przebarwień słonecznych.

Jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu, nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Zabieg jest bezpieczny, może być wykonywany o każdej porze roku. Jest odpowiedni dla dla każdego fototypu i rodzaju skóry.

Efekt działania Cosmelanu to redukcja intensywności zabarwienia plam o 95% (w 99% przypadków)! Ponadto zabieg reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, stymuluje odnowę kolagenu, posiada też działanie liftingujące.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem Cosmelanu

Po zmyciu makijażu, lekarz stosuje płyn o działaniu oczyszczającym i odtłuszczającym, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry, zwiększa penetrację aktywnego preparatu Cosmelan 1. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan 1. Jest to maska koloru musztardowego, która stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam. Pacjent z musztardową maską na twarzy udaje się do domu. Maskę zmywa się po czasie określonym przez lekarza.

W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Zasady kuracji

Podczas pierwszej wizyty lekarz zapoznaje pacjenta z zasadami działania, informuje o etapach zabiegu oraz sposobach zapobiegania nawrotom przebarwień. Po zabiegu w gabinecie lekarskim następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte.

Kuracja domowa – Cosmelan 2 Krem

Krem podtrzymuje efekt zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory i zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników jest wysoki filtr przeciwsłoneczny. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, w trakcie trwania terapii wybielającej. Musi być stosowany według wskazań lekarza.

Skóra po zabiegu

W trakcie dwóch pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu łagodzącego.

Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem UV według wskazań lekarza.

DERMAMELAN

Dermamelan jest kompozycją składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu. Doskonale odpowiada na potrzeby skóry z problemami przebarwień – chroni, usuwa plamy, odmładza.

Zachowuje barierę naskórkową, ponieważ nie zawiera typowych czynników złuszczających. Chroni w ten sposób przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nie uwrażliwia skóry na światło, może być wykonywany o każdej porze roku.

Zawiera antyoksydanty i dwutlenek tytanu. Chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Reguluje także wydzielanie łoju i zwęża pory.

Ze względu na obecność składników aktywnych, takich jak retinol, witamina C i E, wyraźnie odmładza skórę, która po zabiegu staje się napięta, odzyskuje blask i zdrowy wygląd.

Wskazania do terapii Dermamelan to: melasma, małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne i pozapalne.

Terapia Dermamelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu.

Składa się z dwóch etapów:
1. nałożenie maski w gabinecie lekarskim,
2. pielęgnacja kremem Dermamelan w domu według zaleceń lekarza.

Efekt rozjaśnienia plam jest widoczny po miesiącu. Wymagany czas kuracji to 2-3 miesiące.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywna opryszczka
 • aktywny trądzik
 • kuracja Roacutan (należy zachować 6 miesięcy przerwy)
 • aktywne stany zapalne skóry twarzy
 • kuracja pochodnymi witaminy A (należy zachować ok. 2 tygodnie przerwy)
 • fotoepilacja laserowa twarzy (należy zachować ok. 2 tygodnie przerwy)

W DERMIDEA przebarawienia usuwamy również laserowo, z wykorzystaniem Alma Harmony oraz Palomar Emerge.