Usta - powiększanie i modelowanie

Pełne, piękna usta dzięki zabiegowi powiększania i modelowania kwasem hialuronowym.

Usta są ważnym atrybutem twarzy. W trakcie mówienia czy uśmiechania się to na nich skupia się uwaga rozmówcy. Wąskie wargi, usta zbyt małe lub o niewyraźnym konturze to zmartwienie wielu osób. Problem małej objętości ust jest związany również z wiekiem. Wraz z upływem lat usta kurczą się, zapadają. Nad górną wargą pojawiają się zmarszczki. Kąciki ust opadają, przez co twarz wygląda na starszą i smutną.

Efekt

Zabieg pozwala zmienić wygląd ust lub zredukować skutki starzenia. W zależności od potrzeb lekarz podkreśla kontur, unosi kąciki, dodaje objętości lub koryguje asymetrię. Kiedy wargi odzyskują utraconą objętość, mniej widoczne stają się zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza). Modelując usta można także uzyskać odpowiednie proporcje twarzy, które zaburza na przykład wystająca broda.

Jak wygląda zabieg

Przed zabiegiem okolice ust zostają znieczulone kremem Emla. Następnie cienką igłą precyzyjnie wprowadzany jest wypełniacz (kwas hialuronowy).

Przez kilka dni poprzedzających zabieg nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych.

Bezpośrednio po zabiegu nie wolno pić gorących napojów i jeść gorących posiłków. Usta należy pielęgnować pomadką wazelinową. Przez kilka dni należy również unikać promieniowania słonecznego (również solarium) oraz działania ekstremalnym temperatur (intensywnego zimna czy sauny).

Tuż po zabiegu albo następnego dnia u większości pacjentów występuje obrzęk, utrzymujący się średnio od 1 do 2 dni. Mogą pojawić się również siniaczki.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach przez około 7 miesięcy. Szybkość wchłaniania jest kwestią indywidualną u każdego pacjenta. Efekt można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami wypełniacza. Każdy zabieg dalej coraz lepszy i trwalszy rezultat.

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • skłonność do blizn przerostowych
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywna opryszczka