Mikronakłuwanie (DERMAPEN® – frakcyjna stymulacja)

Metoda polegająca na nakłuwaniu skóry, która prowadzi do pobudzenia produkcji kolegenu i autoodnowy.

DERMAPEN® to urządzenie wykonujące mikronakłucia w głąb skóry, dzięki czemu następuje stymulacja fibroblastów – komórek produkujących kolagen i elastynę. Zabieg jest skuteczną odpowiedzią na problem wiotkiej, starzejącej się skóry, blizny potrądzikowe, rozstępy, utratę elastyczności czy fotouszkodzenia skóry.

Efekty

Frakcyjna stymulacja mikroigłami działa na skórę w sposób, który pobudza krążenie i procesy regeneracyjne. W rezultacie zwiększa się napięcie skóry i grubość naskórka. Wzrasta ilość kolagenu, skóra w obszarze poddanym działaniu DERMAPEN® zagęszcza się i odbudowuje.

Możliwe efekty zabiegu to:

  • ujędrnienie, wzrost napięcia i elastyczności skóry
  • wygładzenie drobnych zmarszczek
  • spłycenie blizn potrądzikowych

Jak wygląda zabieg

DERMAPEN® to jedyne oryginalne urządzenie na polskim rynku, które działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry. Przy pomocy pulsujących igieł wykonywane są nakłucia do 2,5 mm w głąb skóry. Pozwala to na stymulację głębszej warstwy skóry, w której znajduje się najwięcej fibroblastów.

Zabieg trwa około 20 minut. Poprzedza go znieczulenie specjalnym kremem.

Rezultaty stosowania DERMAPEN® uzyskuje się po 2 – 3 zabiegach wykonywanych co 4 tygodnie. W przypadku blizn potrądzikowych i rozstępów rekomendowane jest 5 – 6  zabiegów.

Przez kilka dni poprzedzających zabieg nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych.

Po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego (również solarium) oraz działania ekstremalnym temperatur (intensywnego zimna czy sauny). W okolicy poddanej zabiegowi może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub lekki ból. Skóra może się też lekko złuszczyć. Objawy te znikają samoistnie w przeciągu kilku dni.

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • infekcja w leczonym obszarze
  • opryszczka