Kwas hialuronowy - wypełnienie zmarszczek

Zabieg przynosi natychmiastowy i bardzo naturalny efekt wypełnienia lub spłycenia zmarszczek i bruzd.

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący w skórze, który odpowiada za jej nawilżenie. Wraz z wiekiem ubywa go, co jest elementem starzenia się skóry. Ten proces rozpoczyna się już po 25 roku życia. Stopniowo pojawiają się zmarszczki, tkanki opadają, a skóra wysycha i wiotczeje.

Efekt

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pozwala na wypełnienie zmarszczek i bruzd oraz nadanie utraconej objętości. Pobudza także naturalne procesy regeneracyjne, co sprawia, że nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Przeprowadzamy zabiegi, które mają na celu:

Jak wygląda zabieg

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na precyzyjnym wstrzyknięciu preparatu za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, przez co zabieg nie jest bolesny. Wykonanie zabiegu trwa około 30 minut.

Już po pierwszym zabiegu następuje wyraźne zmniejszenie zmarszczek i poprawa kondycji skóry. Efekty utrzymują się około 12 miesięcy – jest to kwestia indywidualna, różna u każdego pacjenta, zależna od wieku, rodzaju skóry, współistniejących chorób autoimmunologicznych i trybu życia. Warto pamiętać, że palenie papierosów, ekspozycja skóry na słońce i korzystanie z solarium skracają czas działania preparatu.

Efekt można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami kwasu hialuronowego. Każdy kolejny  zabieg daje coraz lepszy i trwalszy rezultat. Sesje podtrzymujące rezultaty wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu.

Przez kilka dni poprzedzających zabieg nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych.

Po zabiegu przez kilka dni należy unikać promieniowania słonecznego (również solarium) oraz działania ekstremalnych temperatur (intensywnego zimna czy sauny). U niektórych pacjentów może wystąpić obrzęk, zasinienie i lekki ból. Objawy te znikają samoistnie w przeciągu kilku dni.

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • skłonność do blizn przerostowych
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywna opryszczka