Broda - nadanie odpowiednich proporcji twarzy

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzią na problem zaburzonych proporcji twarzy, krótką i cofniętą brodę, nieregularną linię żuchwy czy linie marionetki.

Broda i linia żuchwy często zaburzają odpowiednie proporcje twarzy. Może to wynikać z przyczyn anatomicznych (broda krótka, mała, cofnięta lub zlewająca się z szyją) albo zanikania i zmian tkanek na skutek procesu starzenia – broda cofa się, zawija, linia żuchwy traci regularny kształt.

Efekt

Zabieg pozwala na wymodelowanie brody oraz wymodelowanie i podkreślenie żuchwy. Nadanie odpowiednich proporcji powoduje, że twarz zostaje wysmuklona.

Dodatkowo wskutek stymulacji produkcji kolagenu przez kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczu, skóra się regeneruje, a proces starzenia zostaje spowolniony.

Jak wygląda zabieg

Zabieg polega na wymodelowaniu linii żuchwy i konturu brody za pomocą wypełniacza (kwas hialuronowy). Preparat jest precyzyjnie wstrzykiwany za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, przez co zabieg jest mniej bolesny. Wykonanie zabiegu trwa około 30 minut.

Przez kilka dni poprzedzających zabieg nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych.

Po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego (również solarium) oraz działania ekstremalnych temperatur (intensywnego zimna czy sauny).

Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów może wystąpić obrzęk, zasinienie, lekki ból. Objawy te znikają samoistnie w przeciągu kilku dni

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • skłonność do blizn przerostowych
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywna opryszczka